UrunSepeti.com.tr, .com uzantısı için 98 bin dolar ödedi

05

Şub

  • UrunSepeti.com.tr, .com uzantısı için 98 bin dolar ödedi

E-ticaret pazarında ucuz ürünler dikeyine odaklanan UrunSepeti.com.tr, 2012 yılında Mert Emre Aşan ve Görsev Çetinkaya tarafından kurulan bir girişim. Hem kendi ithal ettiği ürünleri hem de farklı tedarikçilerin ürünlerini satışa sunuyor ve yaptığı alan adı yatırımıyla dikkat çekiyor.

UrunSepeti.com’a 98 bin dolar

Girişimcilerimiz kuruluş aşamasında Urunsepeti.com.tr alan adını almış ama bir türlü .com uzantısına sahip olamamış. Ta ki 4 Şubat 2016 tarihine kadar. Dün itibarıyla alan adı transferini gerçekleştirdiklerini paylaşan Emre Aşan, 2013’ten bu yana ilgilendikleri urunsepeti.com için tam 98 bin dolar (285 bin TL)ödemiş.

2013 yılı itibariyle aylık 20-80 bin TL arasında ciro yaparak ayakta kalmayı sürdüren Ürün Sepeti, 2015 yılının Kasım ayında Uğurerl LTD’den 6 haneli bir yatırım da almış. 2016 yılı analizlerine göre de aylık satış potansiyelini 120-160 bin TL’ye taşımış. Yılın ikinci çeyreği için konulan hedefse satışları yüzde 35 oranında artırmak.

3 şube’de 24 kişilik ekip çalışıyor

Edindiğimiz bilgilere göre Ürün Sepeti, 3 ayrı ofisinde toplam 24 kişilik ekibiyle çalışıyor. Günlük 25 bin tekil ziyaretçiyi sitesinde ağırlıyor. Bu yıl içinde kendi ithal ettiği ürün sayısını artırarak ve franchising (bayilik) sistemi ile fiziki satışa yönelerek yeni ciro hedeflerini yakalamak istiyor.

ÜrünSepeti.com.tr’nin, jenerik bir alan adına geçiş yapmadığı için 2016 yılında sıçrama yapması mümkün olur mu bilmiyorum ama e-ticaret altyapısına daha fazla para harcaması gerektiğini kesin olarak söylemek mümkün.

Telefon
Telefon