Robotistan, elektronik prototiplemeyi kolaylaştıran ürünü Tinylab’i Indigogo’da tanıttı

11

Oca

  • Robotistan, elektronik prototiplemeyi kolaylaştıran ürünü Tinylab’i Indigogo’da tanıttı

Türkiye’de robotik denince ilk akla gelen mecralardan biri olan Robotistan.com‘un yeni elektronik prototipleme Tinylab’i Indiegogo üzerinde tanıttı ve destek bekliyor.

Bosphorus Mechatronics çatısı altındaki Robotistan ekibi, Tinylab ile elektronik tasarımları kolaylaştırmayı hedefliyor. Arduino tabanlı Tinylab, açık kaynaklı geliştirme esnekliğiyle için ideal bir geliştirme alanı sunuluyor (Github). Zengin özelliklere sahip Tinylab’e kablosuz özellikler harici olarak dahil edilebiliyor.

Robotistan, destekçiler için Maker Kit, Iot Kit ve Exclusive Kit altında 3 farklı donanım takımı sunuyor. Bu kitlere sahip olmak için de en az 59 dolarlık bir destek yapmak gerekiyor. Robotistan, satılan her 40 satış için de bir ‘maker’ organizasyona 1 adet Maker Kit bağışı yapacağını duyuruyor.

 

iPad Mini boyutlarındaki Tinylab’in hedefi ilk aşamada 25 bin dolar destek toplamak. Ama esnek kampanya modeliyle giriş yapıldığı için hedeflenden daha az destek toplansa dahi söz konusu tutarın sahibi olacak. Kampanyanın bitişine ise 46 gün var.

Haziran 2015’te başlayan projenin Haziran 2016’da tamamlanması planlanıyor ve biz de projenin başarıyla sonuçlanmasıyla  Webrazzi Store‘da Tinylab’i satışa sunabilmesi umuyoruz.

Telefon
Telefon